Częste pytania

Poniżej mogą Państwo zapoznać się z garstką informacji dotyczących najczęściej pojawiającymi się wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi naszej działalności i zagadnień prawnych w ogóle. Liczymy, że chociaż część z nich uda nam się skutecznie rozwiać. Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu lub zapraszamy na wizytę w naszej kancelarii. W miłej atmosferze doradzimy i wyjaśnimy palące kwestie. Im wcześniej, tym lepiej, gdyż tym skuteczniej i szybciej możemy pomóc.

prawnik trzcianka

W jaki sposób umówić się na spotkanie?

Staramy się o maksymalną elastyczność, przed wizytą zalecamy jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia jej szczegółów, w tym najdogodniejszego terminu. W wyjątkowych sytuacjach umawiamy się więc na natychmiastowe konsultacje, także poza godzinami pracy i w dni wolne.

Jakie są i od czego zależą koszty usługi adwokackiej?

Koszty jednorazowej porady prawnej, w zależności od stopnia skomplikowania stanu faktycznego wahają się między 50–100 zł. Natomiast koszt sporządzenia projektu pisma procesowego lub umowy uzgadniany jest indywidualnie. Przy stałej reprezentacji przed organami sądowymi i decyzyjnymi koszty ustalane są indywidualnie i zależą od przewidywanego niezbędnego nakładu pracy.

Co należy rozumieć pod pojęciem tajemnicy adwokackiej i co to oznacza dla Klienta?

Jest to nałożony na adwokata obowiązek dochowania tajemnicy wszelkich okolicznościach sprawy, którą prowadził lub w której doradzał. Stanowi to gwarancję dyskrecji i chroni klienta przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami ich ujawnienia. Zakaz wyjawiania tych informacji nie przestaje obowiązywać i pozostaje prawnym obowiązkiem adwokata nawet po zakończeniu sprawy.